KOMPAKT SİSTEMLER VE JAKUZİLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


1-Ana su girişinde tazyik önleyici bulunması gereklidir.
Bazı binalarda hidroforun çeşitli nedenlerle devre dışı olması dolayısıyla dairemize direkt gelen şebeke suyunun basıncının yüksek veya orantısız olması nedeniyle sistem zaman içerisinde zarar görmektedir. Bunu önlemek maksadıyla daire ana su girişine tazyik önleyici taktırılması zaruri bir durumdur.

2-Elektrik tertibatı önemi.
Can güvenliği açısından binalarda topraklama bulunması ve elektrik devrelerine kaçak akım rölesi (sigorta) konulması zorunludur.

3-Elektrik ve su tesisatının hazır durumda olması gereklidir.
Ürünün montajını talep etmeden evvel elektrik ve su tesisatı ile beraber, ürünün kapatacağı alanın bitmiş ve kullanılabilir olduğundan emin olunuz. Gerekli durumlarda keşif için servis hizmeti verilmektedir.

4-Elektronik sistemlerde kullanım sonrası devrenin kapalı tutulması gereklidir.
Buharlı ve buharsız sistemlerde, kullanımdan sonra devre her zaman kumanda panelinden (on - off) kapalı konuma getirilmelidir. Elektrik voltajındaki iniş-çıkışlar, elektriklerin dönem dönem kesilmesi, sistemin istemsiz olarak çalışıp kapanmasını sağlamakta ve bu da teknik bir arızaya yol açabilmektedir. Buna karşı alınabilecek tek ve yeterli önlem devrenin kapalı tutulmasıdır.
 
5-Jakuzilerin içerisindeki su yeterli seviyede değilse çalıştırılmaması gerekmektedir.
Jakuzi sistemlerde küvet içerisindeki suyun seviyesi, emiş süzgecinin en az 2cm üstüne çıkmadan çalıştırılmaması gerekmektedir. Aksi durumlarda motor devre dışı kalabilir.

6-Tepe duşu ve Sırt jetlerinin deliklerinin aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir.
Compact kabinlerimizde bulunan tepe duşu ve sırt jetlerinin delikleri zamanla kireç nedeniyle tıkanma yapabilmektedir. Bu durumda bu deliklerin bir tığ veya kalınca bir iğne yardımıyla açılmaksuretiyle zaman zaman kontrol edilmesi tavsiye edilir. Bahsettiğimiz nedenle ortaya çıkacak sorunlar garanti kapsamında değildir.

7- Compact sistemler ve Jakuzilerde temizlik...
a) Akrilik, pratik, kullanımı kolay, sağlıklı ve yapısı gereği hassas bir malzeme olduğu için ürünün temizliği sadece sıvı deterjan ile silinip, su ile durulunarak yapılmalıdır.
b) Ürünlerimizde kullanılan otomatik sifonların takılı bulunduğu gider kısımları, zamanla saç vs gibi maddelerle dolup tıkanma yapmaktadır. Bunu önlemek amacıyla, genel temizlik sırasında, giderden sifon kapağı çıkarılarak, içinin temizlenmesi tavsiye edilir.
Sifonların temizlenme şekli :
Sifon içleri el ile ya da lavabo aç ile yapılabilir. Bu tür sifon tıkanmaları garanti kapsamı haricindedir.

8-El duşu garantisi.
El duşunun garanti kapsamı, el duşu spiral borusu içerisindeki hortumun delinmesi ile sınırlıdır. Yapılan incelemeler sonucu el duşunda meydana gelen arızaların mutlak kullanım hatasından kaynaklandığı tesbit edilmiştir.

9-Kabin kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar.
Kabinin sert ve hızlı bir biçimde kapatılmaması ve giriş çıkışlarda tutunmak suretiyle haddinden fazla yük bindirilmemesi gereklidir.