NEDEN AKRİLİK KULLANIYORUZ

Akrilik, kolay temizlenebilen, hijyenik ve de dayanıklı bir malzemedir. Yüzeyinde sabun, yağ, kir ve kireç gibi atıkları barındırmayan akrilik, bu özelliğiyle uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilmektedir.

Küvet üretiminde polymethylmethacrylate adlı hammaddeden üretilen akrilik plakalar kullanılmaktadır. Akışkan halde bulunan hammadde cam vasıtası ıle sıkıştırılıp kalıp haline getirilir. Bu işlemlerden geçirilen malzemenin yüzeyi cam özelliği aldığından son derece pürüsüz, gözeneksiz ve parlaktır. Sıcak ve soğuk su temaslarından etkilenmez. Bu nedenlerle akrilik küvetlerimizde diğer abs ve abs-akrılık küvetlerdeki gibi  zaman içinde kılcal sır çatlakları ve pas oluşmaz, sararma ve deforme olmaz. Diş yapımında dahi kullanılan akrilik materyal bakteri barındırmaz, hijyenik ve çok uzun ömürlüdür.

Akrilik küvetlerimizin panelleri pis su giderlerinin tıkanması durumunda kolayca sökülebilecek biçimde tasarlanmıştır. Herhangi bir bakım durumunda paneller sökülerek pis su giderine rahatça bakım yapılabilir.

Akrilik küvetlerimiz ısıyı uzun süre tutma ve ses dalgalarını absorve edebilme özelliklerine sahiptir. Bunun en büyük etkenlerinden biri gövdeleri güçlendirmede kullandığımız cam elyafının en iyi izolasyon malzemesi oluşudur. Bu sayede teniniz küvet ile temas ettiğinde rahatsız edici bir soğukluk hissi vermez. Çabuk ısınır, içindeki suyun ısısını muhafaza eder. Sizin banyo sesiniz diğer komşularınızı rahatsız etmez.

Ayrıca akrilik dayanıklı bir malzemedir kırılgan değildir. Kolay çizilmez. Çizilse dahi küvet yüzeyindeki bu tip hasarları zımpara ve su ile çok pratik bir biçimde giderebilirsiniz.

Akrilik küvetler eski sistem küvetlere nazaran daha hafif, uzun ömürlü ve hijyeniktir. Bu sayede taşınması ve montajı kolay, bakımı ve temizliği zahmetsizdir. En önemlisi ürünlerimiz bir kere alınır seneler boyunca sorunsuzca kullanılır.